Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w Getin Banku

Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w Getin Banku
Autor Maria Kopecka
Maria Kopecka08.01.2024 | 5 min.

Getin Bank zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów to dokument wydawany na wniosek pracownika przez dział kadr, potwierdzający zatrudnienie w banku oraz wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Jest ono często wymagane przy staraniu się o kredyt, pożyczkę czy przy zakupie nieruchomości.

Kluczowe wnioski:
 • Zaświadczenie z Getin Banku otrzymasz składając wniosek w dziale kadr.
 • Zawiera ono dane o okresie zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia oraz zajmowanym stanowisku.
 • Zaświadczenie jest wydawane bezpłatnie w ciągu kilku dni roboczych.
 • Może być wymagane przez inne banki lub instytucje finansowe.
 • Pomaga udokumentować zdolność kredytową wnioskodawcy.

Otrzymanie zaświadczenia o zatrudnieniu w Getin Banku

Zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów to standardowy dokument wydawany przez pracodawców, potwierdzający fakt zatrudnienia danej osoby w firmie. Jest ono często wymagane przy staraniu się o kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, kartę kredytową lub inne produkty bankowe, a także przez urzędy czy inne instytucje.

Pracownicy Getin Noble Banku również mogą starać się o uzyskanie zaświadczenia ze swojego miejsca pracy. Zawiera ono szereg przydatnych informacji, między innymi o okresie zatrudnienia w banku, wysokości otrzymywanych zarobków brutto oraz zajmowanym stanowisku.

Procedura uzyskania zaświadczenia

Pracownik Getin Banku, który potrzebuje zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach powinien złożyć pisemny wniosek do działu kadr lub HR. Można to zrobić osobiście w siedzibie banku lub wysłać e-mail. We wniosku należy dokładnie określić jakie dane mają znaleźć się w dokumencie.

Zaświadczenie ze swojego pracodawcy otrzymamy zazwyczaj w przeciągu kilku dni roboczych. Jest ono wydawane bezpłatnie. Sporządzane jest na firmowym blankiecie, opatrzone pieczątką i podpisem osoby upoważnionej.

Jak pobrać zaświadczenie o pracy w Getin Banku?

Aby otrzymać zaświadczenie o zatrudnieniu z Getin Banku, konieczne jest złożenie formalnego wniosku do działu kadr lub HR. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Osobiście - udając się do centrali banku lub najbliższego oddziału i składając papierowy wniosek
 • Mailowo - przesyłając skan podpisanego wniosku drogą elektroniczną

We wniosku precyzujemy jakie konkretnie informacje mają znaleźć się w zaświadczeniu - okres zatrudnienia, zajmowane stanowisko, wysokość zarobków brutto itp. Należy też wskazać do jakich celów będzie wykorzystane to zaświadczenie, np. staranie się o kredyt hipoteczny.

Sam proces odbioru gotowego zaświadczenia jest analogiczny. Można odebrać je osobiście w dziale kadr lub zostanie przesłane na wskazany we wniosku adres mailowy.

Co zawiera zaświadczenie o zarobkach z Getin Banku?

Typowe zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów z Getin Banku zawiera następujące informacje:

Dane pracownika - Imię i nazwisko
- Numer PESEL
Informacje o zatrudnieniu - Data zawarcia umowy
- Rodzaj umowy (np. umowa o pracę)
- Wymiar etatu
- Zajmowane stanowisko
Wysokość dochodów - Kwota miesięcznego wynagrodzenia brutto

Oprócz standardowych danych, zaświadczenie o zarobkach może zawierać też dodatkowe informacje, których wymaga bank, urząd lub inna instytucja. Należy o tym wspomnieć przy składaniu wniosku o wydanie dokumentu.

Gdzie złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia z Getin?

Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w Getin Banku

Aby otrzymać zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z Getin Banku, trzeba złożyć wniosek w następujących miejscach:

 • Dział Kadr i Płac - centrala Getin Noble Banku przy ulicy Przyokopowej 33 w Warszawie
 • Dział Kadr i Administracji w najbliższym regionalnym Centrum Wsparcia Biznesu
 • Sekcja kadrowa wybranego oddziału banku

Możliwe jest także wysłanie wniosku drogą mailową, na adres e-mail właściwego działu kadr, podając dane niezbędne do sporządzenia zaświadczenia.

Kto może otrzymać zaświadczenie z Getin Banku?

Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z Getin Banku przysługuje wyłącznie pracownikom banku zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę, zlecenie lub inną cywilnoprawną. Obejmuje osoby zatrudnione na pełny etat oraz w niepełnym wymiarze godzin.

Dokument ten nie jest natomiast wydawany byłym już pracownikom Getin Banku, którzy rozwiązali umowę o pracę. Dotyczy to również osób pracujących w banku na tzw. umowie śmieciowej.

Jak długo czeka się na zaświadczenie z Getin Banku?

Standardowy czas oczekiwania na zaświadczenie o zatrudnieniu z Getin Banku wynosi od 2 do 5 dni roboczych. Jest to uzależnione od obciążenia pracą działu kadr oraz stopnia skomplikowania wniosku.

W uzasadnionych przypadkach, np. pilnej potrzeby uzyskania kredytu hipotecznego, możliwe jest wydłużenie zaświadczenia w trybie ekspresowym, nawet w ciągu 1 dnia.

Gotowe zaświadczenie otrzymamy zazwyczaj pocztą mailową w formie skanu lub osobiście w dziale kadr. Wyjątkowo dokument może zostać przesłany pocztą tradycyjną, jeśli wnioskodawca wyraźnie o to poprosi.

Podsumowanie

Zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów z Getin Noble Banku to przydatny dokument, potwierdzający fakt pracy w tej instytucji finansowej. Zawiera szereg istotnych informacji, między innymi o okresie zatrudnienia, rodzaju umowy, stanowisku czy wynagrodzeniu brutto.

Aby je uzyskać, pracownik banku powinien złożyć wniosek w dziale kadr, osobiście lub mailowo. We wniosku precyzuje się, jakie dane mają znaleźć się w zaświadczeniu. Sam dokument wydawany jest bezpłatnie, w ciągu kilku dni roboczych.

Zaświadczenie o zarobkach z Getin Banku przeznaczone jest wyłącznie dla aktualnie zatrudnionych osób. Zawiera pieczątkę i podpis upoważnionej osoby, dzięki czemu ma charakter oficjalnego dokumentu. Może być pomocne przy staraniu się o kredyt, pożyczkę i inne produkty finansowe.

Podsumowując, pracownicy Getin Noble Banku bez problemu uzyskają zaświadczenie ze swojego miejsca pracy, zawierające niezbędne informacje potrzebne w kontaktach z innymi instytucjami i urzędami.

5 Podobnych Artykułów

 1. Aktualny WIBOR: Najnowsze informacje i prognozy
 2. Czy bank dzwoni do pracodawcy? Sprawdź, które banki dzwonią do pracodawcy
 3. Co to jest prolongata kredytu - wyjaśnienie i informacje
 4. Jak samodzielnie obliczyć RRSO pożyczki - kalkulator RRSO
 5. Finansowanie i fundusze dłużne - najlepsze opcje
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Maria Kopecka
Maria Kopecka

Nazywam się Maria i jestem pasjonatką zarządzania domowymi finansami. Stawiam na rozsądne planowanie budżetu, ograniczanie zbędnych wydatków i regularne oszczędzanie nawet niewielkich kwot. Prowadzę bloga, na którym dzielę się sprawdzonymi sposobami na optymalizację domowych finansów i unikanie pułapek związanych z zadłużeniem.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły