Ostatnio doszło do kolejnego dużego przejęcia na rynku finansowym w Polsce.

Bank ten powstał z połączenia 4 banków znajdujących się i działających w Skandynawii. Obecna siedziba znajduje się w Sztokholmie i działa jako Nordea AB. W innych państwach graniczących z Polską Nordea też jest obecna. Nordea słynęła  z bardzo dobrego podejścia do klienta i z bardzo dobrej oferty( dla zamożnego klienta).

Nordea Bank działał w Polsce od 1999 roku aż do 2013 gdzie podjęto decyzje o sprzedaży akcji. Zainteresowanych kupnem było kilka banków jednak ostatecznie PKO BP wykupił akcje Nordea i pomału następowało wprowadzanie zmian. Od kwietnia 2014 roku Nordea przestała istnieć choć całkowity proces przejęcia zajmie jeszcze trochę czasu bo aż do 2015 roku. Wszystkie placówki, które są konkurencją dla obecnych placówek PKO zostaną prawdopodobnie zamknięte albo przeniesione. Bank PKO zyskał naprawdę duża bazę klientów z równych dziedzin detalicznych, firmowych czy instytucjonalnych.

Cześć banku odpowiedzialna za ubezpieczenia też została diametralnie przerobiona. Od 14 maja 2014 roku Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń SA będzie teraz nazwane PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA i będzie to spółka należąca do Banku PKO BP. Spółka ta będzie się podobnie jak wcześniej zajmować ubezpieczeniami na życie, majątkowymi i inwestycyjno-majątkowymi. Poza nazwą niewiele się zmienia. Nawet umowy które zostały zawarte z Nordea Życie dalej są aktualne i nie będą wymieniane. Wszystkie numery kont to obsługi zobowiązań zostają również te same. Klienci którzy korzystali z produktów też łatwo się odnajdą ze względu na te same nazwy produktów co były wcześniej.

Zmiany które zostaną wprowadzone dotyczą tylko standardowych procedur i dokumentów związane z nowa nazwą. Tak wiec wszystkie dokumenty będą już z nową nazwą spółki PKO Życie TU SA. Strona internetowa dostała nowy adres a poprzedni przekierowuje na nową, obecny adres to www.pkoubezpieczenia.pl. Na stronie znajdziemy aktualne informacje o wynikach poszczególnych funduszy inwestycyjnych, znajdziemy aktualną ofertę jak również zalogujemy się do systemu i sprawdzimy polisy, które zakupiliśmy w Nordea czy w PKO.

Ważną zmianą jest również adres  pod którym będzie prowadzona spółka jak również zmienią się dane kontaktowe do poszczególnych pracowników i należy używać według wzoru Jan Nowak – jnowak@pkoubezpieczenia.pl.

Wszystkie ważne dokumenty dostępne są na stronie i możemy tam wyszukać aktualne OWU, wnioski i całą bazę ofertową.

MK