W czerwcu można było zaobserwować kolejny krok jednego z największych operatorów. Operator komórkowy PLAY przejmuje od firmy pożyczkowej oddział zajmujący się udzielaniem pożyczek. Sprawa ma się podobnie jak w przypadku pozostałych wielkich graczy telekomunikacyjnych gdzie firmy przejęły lub nawiązały współpracę z bankami.
Tutaj sprawa ma się inaczej niż u konkurencji ponieważ operator P4 nie wchodzi w finanse z bankiem a firmą pożyczkową. Prawdopodobnie obie firmy będą badać zachowania swoich klientów i oferować w ramach jednej oferty, krótko terminowe pożyczki z pominięciem banku. powinna to być obopólna korzyść. Z informacji wynika, że akcjonariusze play czyli Novator Partners i Olympia Group zainwestują w firmę pożyczkową 120 mln zł. Cała kwota pójdzie na rozwój tej formy w Polsce i na Czechach.  Oprócz Polski  i Czech AASA działa w Finlandii i w Szwecji. Zgodnie z komunikatem AASA podniosła kapitał zakładowy do 40mln zł a transze rozwojowe będą wypłacane zgodnie z zapotrzebowaniem.

 

Wszystko wskazuje na to, że rynek usług telekomunikacyjnych zmienia się i wchodzi na rynki dla siebie nieznane. Nie wpłynie to w szczególny sposób na branże ponieważ za niedługo nie będzie nikogo dziwić, że konto i kredyt załatwimy przez operatora. Nie dojdzie jednak do takiej sytuacji, że zastąpimy standardowy bank firmą komórkowa ponieważ te jeszcze w swojej ofercie nie oferują kredytów hipotecznych czy obsługi kasowej. Jednak kto wie jak będzie w przyszłości.

MK