Kredyt na tak zwaną estymację istnieje w kilku bankach jednak w tym artykule skupimy się tylko na takim kredycie w Deutsche Bank.

 

Procesowanie kredytu na oświadczenie jest bardzo wygodnym sposobem na uzyskanie maksymalnej kwoty kredytu do 200tys zł na okres do 84mc. Zawody, które mogą wnioskować o taki kredyt to: lekarz, dentysta, technik dentystyczny, farmaceuta, prawnik, księgowy, architekt, weterynarz, tłumacz przysięgły, optyk, protetyk, rzeczoznawca majątkowy, zarządca nieruchomości, inżynier budownictwa.

 

Dokumenty jakie klient musi dostarczyć to tylko:

– wniosek kredytowy

– dowód osobisty do zrobienia skanu

– dyplom/certyfikat/legitymację w zależności od zawodu

 

 

Na tej podstawie DB określa staż pracy. Dodatkowo potrzebna jest informacja o miejscu pracy i z tymi dwoma danymi bank określa przyjmowany dochód na estymację. Najwyższe estymację są dla lekarzy i prawników pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w największych polskich miastach. Estymacja może wynosić nawet 10160zł przy całkowitym stażu pracy większym niz 15 lat.

 

Na podstawie 3 dokumentów jesteśmy w stanie otrzymać bardzo szybką i bez problemową decyzję. Po dostarczeniu dokumentów i przesłaniu do analityka, zostaje zweryfikowany pracodawca i klient.

 

W przypadku braku zdolności na estymację, wszystkie wolne zawody są procesowane tak zwaną ścieżką uproszczoną z minimalną ilością dokumentów. Przy umowie o prace klient musi dostarczyć zaświadczenie o zarobkach, jednak jeśli klient prowadzi działalność gospodarczą to dodatkowo musi dostarczyć oprócz wniosku i dowodu osobistego -ogólne zestawienie KPIR( książka przychodów i rozchodów) od początku roku, podbitą przez biuro rachunkowe albo klienta( jeśli przez klienta to musi być informacja, że klient rozlicza się samodzielnie) i ostatni zapłacony podatek dochodowy( ostatni z 3 miesięcy).

 

Na podstawie zestawienia KPIR doradca przyjmuje dochód z ostatnich miesięcy i taki zostaje przyjęty. Nie trzeba dostarczać innych dokumentów finansowych.

 

Weryfikacja pracodawcy czy działalności gospodarczej przebiega w sposób taki, że doradca szuka numeru telefonu w niezależnym źródle takim jak pf.pl czy pkt.pl. Jeśli jest nr telefonu stacjonarnego to wpisuje go w systemie i weryfikator dzwoni pod ten nr. Przy wolnych zawodach dozwolone jest również potwierdzenie pracodawcy( DG klienta) pod numerem komórkowym widniejącym w niezależnym źródle. Jeśli taki nr nie istnieje to można przedzwonić do operatorów i zapytać czy jest zarejestrowany na firmę, jeśli takiej informacji nie uzyskamy to ostateczną metodą jest przedstawienie przez klienta faktury za telefon ze wszystkimi danymi – wyjaśnia doradca z www.kredyt-portal.pl

 

Dla klientów prowadzących własną firmę w formie wolnego zawodu nie ma lepszej metody niż estymacja. Deutsche Bank uwielbia takich klientów i proponuje im rewelacyjne warunki – przy małych kwotach 7.99% i 5% prowizji, z opcjonalnym ubezpieczeniem.

 

Dla kwota maksymalnych dostępne są warunki od 8.99% i 3% prowizji z minimalnym ubezpieczeniem na życie. Bez ubezpieczenia warunki zaczynają się od 9.5% i 4% prowizji. Można również negocjować i wtedy możemy mieć ofertę od 9.5%, bez prowizji.