• Kwota:

    Od 20000

    Do 5000000

  • pln
  • eur
  • gbp
  • usd

Deutsche Bank w swojej ofercie posiada ciekawą ofertę kredytów hipotecznych w złotówkach jak i również w innych walutach takich jak funt, dolar i euro. Obecnie minimalna marża to 1.7-1.8% w zależności od kwoty kredytu i od naszych negocjacji z bankiem.

W życiu każdej dorosłej osoby nadchodzi ten moment, w którym dochodzi się do wniosku, że najwyższy czas na zakup swoich własnych czterech ścian. Niezależnie od tego czy ma to być mieszkanie czy dom, najczęściej wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego, który sfinansuje zakup. W tym artykule zebrane zostały wszystkie najważniejsze informacje na temat warunków i procedury zaciągania kredytu mieszkaniowego w Deutsche Bank.

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że kredyt mieszkaniowy można zaciągnąć nie tylko na zakup domu lub mieszkania. W Deutsche Bank jest on udzielany także na remont już posiadanej nieruchomości, na zakup gruntu, albo na budowę domu na działce, którą już posiadamy. Można go również przeznaczyć na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku, a nawet na spłatę kredytów czy pożyczek komercyjnych, zaciągniętych w innych bankach.

Druga w kolejności ważną kwestia jest wiedza o tym, kto może się o taki kredyt ubiegać. O kredyt mieszkaniowy w Deutsche Bank mogą starać się dwie grupy osób. Pierwszą z nich są osoby, które posiadają od minimum sześciu miesięcy stałe zatrudnienie, czyli mają podpisaną umowę o prace na czas określony lub nieokreślony. Drugą grupą są osoby prowadzące od minimum 2,5 roku własną działalność gospodarczą oraz osoby wykonujące wolny zawód (np. lekarz, prawnik). Na podstawie powyższych czynników bank ocenia również zdolność kredytową klientów.

Deutsche Bank ma swojej ofercie nie tylko kredyty mieszkaniowe w złotówkach, ale również udziela ich w euro, funtach brytyjskich i dolarach. Nie ma limitu co do kwoty maksymalnej na jaką można zaciągnąć kredyt, natomiast w zależności od waluty istnieją kwoty minimalne. I tak w złotówkach kredyt udzielany jest na minimum 20000 zł, w euro będzie to minimum 10000 euro, a w funtach minimum 8000 funtów.

Kolejna ważna informacja jest taka, że Deutsche Bank nie finansuje w całości zakupu domu czy mieszkania. Zawsze wymagany jest wkład własny klienta w wysokości minimum 10% wartości nieruchomości. Oznacza to, że kredyt można otrzymać na sfinansowanie maksymalnie 90% jej wartości.

Jeśli chodzi o spłatę kredytu, to nie ma minimalnego okresu kredytowania. Natomiast kredyt mieszkaniowy można zaciągnąć na maksymalnie 35 lat, zakładając że na koniec okresu kredytowania nie będziemy mieć więcej niż 70 lat. Istnieje oczywiście możliwość nadpłacania kredytu, w zależności od naszej sytuacji finansowej. Od nas również zależy czy zdecydujemy się na spłatę w systemie rat stałych czy malejących.

Jak wygląda proces kredytowy?

Proces zaciągania kredytu mieszkaniowe w Deutsche Bank składa się z kilku etapów. Pierwszym jest spotkanie z doradcą kredytowym banku, który dostarczy nam wszystkich informacji na temat warunków kredytu. Na tym etapie oceni on również naszą zdolność kredytową, decydując czy możemy rozpocząć starania o kredyt. Jeśli posiadamy wystarczającą zdolność kredytową, w następnym etapie ma miejsce rozpatrzenie wniosku kredytowego wraz z oceną dostarczonych przez nas dokumentów. W międzyczasie ma również miejsce wycena nieruchomości, którą planujemy zakupić. Możemy to zrobić za pośrednictwem Deutsche Banku lub zlecić uprawionemu rzeczoznawczy majątkowemu. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaje wydana wstępna decyzja kredytowa, a następnie podpisanie już właściwej umowy kredytowej. Ostatnim etapem jest wypłata kredytu na podstawie podpisanego przez nas zlecenia wypłaty.