Banki obecnie przebijają się z ofertami rachunków bankowych. Jak wybrać najlepszy? Czym się sugerować w trakcie przeglądania propozycji i możliwości?

Warto pamiętać, że każdego wyboru musimy dokonać samodzielnie i zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy przeanalizować jest wysokość opłat za prowadzenie rachunku. Obecnie wiele z banków proponuje konto za 0 złotych i niską opłatę za kartę płatniczą. Klient musi dobrze przeczytać ofertę, nie chcemy aby pieniądze nam niepotrzebnie uciekały.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest sprawdzenie jak wygląda możliwość wypłacenia pieniędzy z bankomatu innej sieci niż ta, w której założyliśmy konto. Dla osób w ciągłym ruchu, przemieszczającym się usługa ta musi być jak najtańsza lub darmowa. Nikt nie chce płacić dodatkowych prowizji za podjęcie pieniędzy z własnego konta. O ciekawe, niektóre z banków oferują możliwość korzystania z bankomatów na całym świecie.

 

Osoby nowoczesne z pewnością będą zadowolone z banku, który oferuje nam różnorodne aplikacje mobilne na telefony czy tablety. Dzięki nim możemy między innymi robić przelewy, sprawdzać aktualny stan konta czy nawet płacić zbliżeniowo za zakupy. Aplikacje te to duże ułatwienie i zaoszczędzenie naszego czasu. Niektóre z banków oferują też gadżety jak breloki, dzięki którym możemy płacić w sklepie czy usługę cash back. Zakłada ona, że kilka procent z naszych zakupów opłaconych kartą płatniczą, powróci na nasze konto. Dla osób oszczędnych i liczących każdy grosz, obecność tej promocji będzie ogromnie ważna.

 

Te kryteria są chyba najważniejsze przy wyborze naszego osobistego konta. Warto jednak śledzić nowości na stronach banków, ich oferty. Cały czas „dorwać” można promocje, w których wiele się zyskuje. Jeden z banków proponuje obecnie 100 złotych za założenie konta przez internet. Kolejne gwarantują niezmienność opłat przez cały czas trwania umowy. Podczas korzystania z karty płatniczej innego, możemy nawet uzyskać kody rabatowe czy zniżki w sklepach…

 

Najważniejsze dla klienta jest dokładne i szczegółowe przestudiowanie ofert i stron internetowych banków.