Pożyczki społecznościowe to najnowszy trend panujący na świecie. W dobie drogich kredytów bankowych i bardzo drogich szybkich chwilówek jest to bardzo dobra alternatywa i co najważniejsze nieraz tańsza niż tradycyjny kredyt.

Pożyczki te skupiają dwa typy ludzi- z jednej strony osoby, które chcą dostać środki na dowolny cel a z drugiej strony osoby, które mają wolne środki i są w stanie zainwestować czyli pożyczyć te pieniądze tym pierwszym. Istnieje kilka firm specjalizujących się w tego typie usług i lista ta systematycznie rośnie. rośnie również przekonanie klientów do tego typu operacji. Docelowo portal ma zwiększyć zaufanie w oczach i pożyczkodawców i pożyczkobiorców ponieważ są podjęte odpowiednie kroki ku temu. Podobnie jak przy chwilówkach pierwszą pożyczkę możemy otrzymać zazwyczaj na niską kwotę( rzędu 1000zł) a poprawne spłacanie powoduje, że kwota ta systematycznie się zwiększa i możemy dostać nawet 25000zł od prywatnego inwestora gdy będziemy zaufanym i zweryfikowanym kontrahentem.

 

Proces ubiegania się o pożyczkę należy zacząć od zarejestrowania się na portalach i przesłaniu dokumentów takich jak dowód osobisty i np prawo jazdy. Po zweryfikowaniu tych dokumentów mamy możliwość uczestnictwa w aukcji czyli miejscu gdzie inwestorzy oferują kredyty na procent. Możemy również od razu określić warunki pożyczki jakie chcemy otrzymać a to inwestor decyduje czy dla niego oferta jest atrakcyjna.

 

Po prawidłowej spłacie dostajemy punkty, które zwiększają naszą wiarygodność. Punkty zależą od 2 czynników takich jak czas od zarejestrowania w portalu i od ilości prawidłowo spłaconych pożyczek. To tworzy tak zwany scoring pozwalający ocenić czy inwestor lub potencjalny klient jest wiarygodny. Pozwala to ocenić i wybrać najlepszą osobę do współpracy.

 

Spłat dokonujemy poprzez przelewy na konto portalu a portal rozlicza się z inwestorem pobierając swoją wyznaczoną prowizję. W przypadku śmierci pożyczkobiorcy następuje procedura dalszej spłaty długu.  Wyjściem z tej sytuacji jest ubezpieczenie na wypadek śmierci, które po zdarzeniu losowym całkowicie spłaca pożyczkę. Jest to wygodna metoda w przypadku gdy nie chcemy obarczać rodziny tym długiem.

 

Podsumowując nowa metoda na uzyskanie środków na nagłe wypadki to rewelacyjny sposób na zasilenie budżetu. Pożyczki są zdecydowanie tańsze i łatwiejsze do uzyskania niż standardowe metody w bankach. Dodatkowo możemy występować z drugiej strony i zainwestować nasze środki jeśli nie mamy innego pomysłu na biznes czy nie interesuje nas marny zarobek na lokatach. Spłacalność takich kredytów jest bardzo duża dlatego nie należy się martwić.

 

Teksty zostały przygotowanie na podstawie portali:

– Kokos.pl
lendico.pl
zakra.pl
Sekrata.pl

a zestawienie pomógł przygotować zaprzyjaźniony serwis finansowy www.kredyt-portal.pl