W tym artykule postaramy się krok po kroku opisać procedurę weryfikacji klienta jaką stosują firmy. W dużej większości proces odbywa się w 100% online bez fizycznej wizyty w placówce. Co więcej spora cześć tych firm nie ma placówek do których można się udać.

 

Obecnie firmy pożyczkowe wypracowały bardzo dobrą metodę potwierdzania danych osobowych i weryfikowania potencjalnych klientów. A polega to na początkowej weryfikacji klienta przez zarejestrowanie się na stronie www. Firma sprawdza po danych z dowodu osobistego potencjalnego klienta i jeśli wszystko jest ok to to dalszym krokiem jest weryfikacja tożsamości.

 

Najczęściej jest to przelew z konta prywatnego symbolicznej opłaty od 1 grosza do 1zł. Zawierając umowę konta osobistego musimy się wylegitymować z dowodu osobistego i ten fakt wykorzystały firmy pożyczkowe. Na wykonanym przelewie mamy podstawowe dane osobowe właściciela konta. Jeśli dane pokrywają się z danymi na zarejestrowanym koncie to firma uruchamia proces analizy i przyznania gotówki.

Czasami pożyczkodawcy wymagają dodatkowego potwierdzenia i proszą o skan dowodu osobistego. Przy takim sposobie potwierdzane są dane czy są zgodne z przedstawionymi przy rejestracji.

Koleją często stosowaną metodą była weryfikacja terenowa czyli pracownik firmy sam przyjeżdżał do klienta i sprawdzał dokumenty osobiście. Jednak ta metoda wychodzi z użytku ze względu na koszty, które generuje( dojazd do klienta w miejsca znacznie oddalone od dużych miast).

 

Wnioskując o pożyczkę online miejmy na uwadze, że poproszą nas o przelew weryfikacyjny i w dużej mierze ten przelew decyduje o szybkości przyznania chwilówki

MK