Po PlusBank i T-Mobile Usługi Bankowe, Orange wprwadza swoją własną bankowość. Hasłem przewodnim jest „zwykły bank, a po co to komu” co sugeruje, że główną siłą napedową będzie telefon i dostęp online.

Rezygnacja ze zwykłych placówek banków stopniowo wzrasta ze wzgledu na rozwój usług internetowych. Telefon nie musi służyć już tylko do dzwonienia ale równie dobrze można zapłacić rachunki czy zrobić szybki przelew. I z takiego założenia wychodzą operatorzy GSM, chcą zamienić tradycyjne metody na nowe.

Orange wraz z mBank nawiązało współprace i owocem tego jest Orange Finanse a oferta przedstawia się następująco.

– darmowe prowadzenie konta

– darmowa naklejka na telefon NFC do płatności zbliżeniowych

– darmowa karta debetowa

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w polsce

– darmowe przelewy krajowe

 

Widząc tendencję we współpracy polskich operatorów GSM z bankami można liczyć na to, że kolejny z czwórki wielkich operatorów czyli PLAY założy własny bank lub nawiąże współprace z jednym z działających. Na pewno spowoduje to lekkie zamieszanie na rynku usług finansowych ponieważ konkurencja zawsze działa na plus. Dodatkowo klienci operatorów to miliony potencjalnych klientów, których wystarczy tylko zapytać czy są zadowoleni ze swojego banku. Takie współprace nie naruszą biznesu banków a jedynie powiekszą liczbę klientów bo nie wierzę w to, że stacjonarne placówki znikną z rynku w najbliszych kilku latach.

MK