Jeśli doprowadzilismy do sytuacji w której nie stać nas na spłatę zobowiązań to w najgorszym przypadku pojawi się komornik czyli osoba, która bedzie dochodziła zaległych należności. Aby doprowadzić do takiej sytuacji to musimy nie spałacać zobowiązania przez dłuższy czas. W każdym banku jest to inny okres jednak można mowić, że po okresie 180 dni nie spłacania zobowiązania może pojawić się komornik. W takim przypadku najlepiej probować się dogadać o formie spłaty bo prawdopodnie będzie chciał odrazu całość zobowiązania.

Aby ustrzec się komornika najlepiej sprobować kilka praktycznych kroków na wyjście z problemów finansowych. Do takich sposobów możemy zaliczyć parę zabiegów, które są w stanie nieraz nam pomoc.

 

Pierwsze co powinno przyjść nam do głowy i to tak zwana restrukturyzacja czyli idziemy do banku gdzie mamy niespłacane zobowiązanie i składamy pismo z prośbą o wydłuzenie okresu spałaty lub o umorzenie części odsetek. Probujemy w takim wypadku wszystkich metod aby zmniejszyć raty wydłuzając okres lub inne próby dogadania się z bankiem. Bank jako instytucja powinna w niektórych przypadkach zgodzić się na taki zabieg. Są też sytuacje gdzie klienci dostali restrukturyzację na dłuzszy okres niż bank ma w swojej ofercie.

 

Jeśli bank nie zgodzi się na restrukturyzajcę to możemy sprobować przenieść zobowiązanie do innego banku jednak z negatywnym bikiem nie będzie to takie proste i większość możliwości nam odrazu odpadnie. Wyjsciem z tego jest sytuacja kiedy posiadamy prywatną niezabezpieczoną nieruchomość. Możemy wtedy poszukać i popytać w bankach bardziej liberalnych o możliwość zabezpieczenia się na nieruchomości i udzieleniu finansowania. Niektóre Skoki były w stanie podejść do takiego tematu podobnie jak Banki Spółdzielcze jednak cały czas sie to zmienia i nie ma sensu podawać konkretne przykłady.

 

Inny bardzo dobrym wyjściem jest pożyczka u rodziny gdzie możemy spłacać tylko kapitał i rozłożyć spłate na wiele miesięcy,. Nie każdy ma odwagę aby o coś takiego prosić jednak  nieraz jest to jedyne wyjście i nawet sama rodzina nie widzi w tym problemu.

Możemy też sprobować wyczyścić bik jednak nie w każdym przypadku da się to zrobić i nie zawsze jest w 100% skuteczne. Tylko specjalistycze firmy zajmujace się tego typu usługami sa w stanie ocenić szanse powodzenia. Przy pozytywnym biku otwierają nam się mozliwość kredytowania w wiekszości banków.

 

Ostatnim sposobem jest pożyczka społecznosciowa, która coraz bardziej jest popularna. Możemy poszukać inwestora, który pozyczy nam określone środki na jakis tam procent. Jest to dobra metoda jednak aby wnioskować o wieksze kwoty to potrzeba wziąć kilkanascie pożyczek. Tego typu serwisy nie sprawdzają baz dlatego zawsze to jakieś wyjście. Oby tylko się nie przekredytować.

 

W cięzkiej sytuacji warto poszukać jakiegoś rozwiązania i czesto te najprostsze są najlepsze. Nie warto się załamywac i warto zawsze pytać o wszytko i szukać ludzi obeznanych w temacie. Często można znaleźć ludzi w podobych sytuacjach którzy wyszli z długów.

MK