Jest wiele sposobów na dostanie pożyczki gotówkowej bez przedstawiania zaświadczenia o zarobkach.

W tym artykule postaramy się opisać najważniejsze metody jak również przedstawić na co zwrócić uwagę wnioskując o taki kredyt. Co jakiś czas pojawiają się też oferty promocyjne, które umożliwiają bezproblemowe wzięcie kredytu nawet nie wychodząc z domu. Głównym powodem braku chęci przedstawiania dokumentów przez zainteresowanych jest porostu wygoda. Niestety ale pracujemy w różnych firmach gdzie często otrzymanie zaświadczenia z kadr jest niezłym problemem. Nie mamy na to czasu lub też nie chcemy aby ktokolwiek wiedział, że staramy się o kredyt. Nieraz kadry mieszczą się w innym mieście i zaświadczenie musi być przesłane np. pocztą co trwa lub też musi być podbite przez właściciela. Innym powodem są też np. wyższe wpływy na konto niż kwota od której są odprowadzane składki do ZUS a powoduje to że wychodzi wtedy większa zdolność i nie musimy się tłumaczyć dlaczego wpływy i kwota z zaświadczenia jest inna.

 

Najpopularniejszą metodą ubiegania się o kredyt bez dokumentów jest przelewanie wynagrodzenia na jedno konto, na które przelewane są środki z umowy o prace lub z innych źródeł. Na tej podstawie bank przygotowuje nam ofertę i możemy ją wziąć bez problemow i przedstawiania dokumentów finansowych – Metoda na tak zwany klik. Taka forma finansowania popularna jest wśród użytkowników konta w BZwbk i mbank. Chociaż inne banki praktykują też inne metody takie jak obdzwanianie swoich klientów z konkretną propozycją.

 

Druga metoda to kredyt na oświadczenie lub estymację. W innych artykułach dokładnie opisywałem cały proces wyliczania estymacji (link) i wymaganych dokumentów. Przy kredytach na oświadczenie są też inne sposoby takie jak np. w BOŚ bank gdzie opieramy się na wpływach z umowy o pracę. Nie jest to istotne czy mamy umowę na czas określony czy nieokreślony tylko średnia z wpływów za ostatnie 3 miesiące. Na tej podstawie możemy przeprocesować wniosek do około 20tys zł. Większość banków też wprowadziła kredyt na oświadczenie i np. w PKO BP możemy uzyskać 23tys zł przedstawiając tylko wyciąg z konta( do kwoty 3tys zł nie musimy nic przedstawiać tylko oświadczamy zatrudnienie i zarobki).

 

Ostatnio banki prowadzają oferty na PIT głównie PIT11 lub PIT40 gdzie wystarczy dostarczyć rozliczenie wysłane przez pracodawcę za poprzedni rok. Na tej podstawie bank przyjmuje dochód i nie musi potwierdzać zatrudnienia ani klient nie musi dostarczać zaświadczenia. W każdym banku jest inaczej bo te warunki są czasowe i wiele banków ma dodatkowe ograniczenia. Np w Deutsche Bank w 2014 roku przyjmowanie było tylko 90% dochodu netto z pitu. Pracodawca tak czy tak był weryfikowany telefonicznie. DB obecnie posiada taką ofertę przez cały rok jednak akceptowane są tylko pity wystawione przez firmy znane( DB posiada bazę firm znanych). W tej bazie znajdują się wszystkie firmy z budżetówki, wszystkie spółki akcyjne i niektóre firmy sp.z.o.o.

 

W sytuacji potrzeby finansowej i problemów z otrzymaniem zaświadczenia mamy do dyspozycji kilka innych sposobów. Dlatego nie mamy co się przejmować tylko zacznijmy od wybrania się do macierzystego banku i podpytania czy nie mają dla nas oferty. To zawsze najlepsze wyjście.