Konto walutowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy często wyjeżdżają za granicę lub dokonują zakupów w internecie i zmuszeni są płacić w obcej walucie.

Jeśli posiadamy konto walutowe to z łatwością unikniemy kosztów przewalutowania, które z reguły są niezwykle wysokie i niekiedy czynią zagraniczne zakupy nieopłacalnymi. Wszystkie transakcje, które będą dokonane w walucie obsługiwanej przez konto i przy użyciu przypisanej do niego karty płatniczej zostaną bezpośrednio rozliczone z konta (bez przewalutowań). Dotyczy to jednakowo płatności w sklepach, poprzez internet oraz wypłat z bankomatów.

Konto walutowe, które Państwu proponujemy, dostępne jest w trzech walutach, a mianowicie funtach, euro i dolarach. Będzie ono świetnym rozwiązaniem również dla osób, które pragnąć przechowywać swoje oszczędności w obcej walucie. Do każdego konta możemy również otrzymać kartę płatniczą, która umożliwi pobieranie gotówki z bankomatów lub dokonywanie zakupów przy jej użyciu. Proponowane konto zapewnia darmowy, całodobowy dostęp do naszych pieniędzy przy użyciu internetu, telefonu lub SMS. Od teraz zawsze możemy sprawdzić, jak wyglądają nasze finanse, a także zarządzać nimi dokonując przelewu czy opłacając rachunki. Wydanie pierwszej karty MasterCard jest bezpłatne, a dodatkowo nie płacimy również za jej używanie (przez pierwszy rok).

Bank również nie pobiera opłat za prowadzenie konta (pod warunkiem utrzymania odpowiedniego salda). Omawiane konto zapewnia bezpieczeństwo podczas płatności internetowych, gdyż przekazywane są one z użyciem bankowych zabezpieczeń. Jeśli zechcą, mogą Państwo posiadać kilka kont, każde w innej walucie. Proponowane rozwiązanie jest niezwykle przydatne i może okazać się niezastąpionym podczas wyjazdów czy zagranicznych zakupów. Jeśli weźmiemy również pod uwagę fakt, że posiadanie konta walutowego prawie nic nas nie kosztuje, to wydaje się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest jego założenie. Niezależnie od waluty, jaką Państwo wybiorą, omawiany produkt pozwoli na bezpieczne ulokowanie swoich środków.

 

Informacje przygotowane we współpracy z http://www.kredyt-portal.pl