Jako, że mamy teraz czas przed wakacyjny. Chcący odpocząć od pracy i pozwiedzać ciekawe miejsca wpadłem na pomysł wylotu do Izraela. Tanie przeloty oferuje Wizzair z bliskich Katowic.

 

Podczas zamawiania biletów Katowice -Tel Aviv problemem okazał się zakup przelotów, ponieważ z dostępnych opcji do wyboru było płatność kartą kredytową lub płatność przelewem.
Po próbie zakupu dwóch osobnych biletów przy płatności przelewem pojawił się problem. Nie ma możliwości zakupić dwa osobne bilety wraz z Wizzair Discount Club tak aby WDC było aktywne przy drugim bilecie. Opcja przelewem jest zbyt długo księgowana i stąd te problemy. Aby to się udało najpierw trzeba by było zakupić bilet, zapłacić i poczekać aż środki zostaną zaksięgowane i wtedy dokupić drugi bilet. Problem w tym, że ceny mogą się zmienić diametralnie a nawet może tych biletów już nie być.

Szukając w internecie dostałem informację na forum, że można spróbować użyć zwykłej karty debetowej.Spróbowałem i rzeczywiście zadziałało. Wpisujemy imię i nazwisko właściciela, nr karty, i CVV2 i datę ważności. Następnie klikamy dalej i środki automatycznie są ściągane z karty w dokładnie takiej wysokości jak przy rejestracji. Przelew wykonuje się błyskawicznie.

W każdym razie mając zwykłą kartę debetową możemy jej używać jak karty kredytowej i robić zakupy w internecie czy rezerwować hotele. Z doświadczenia wiem, że karta Inteligo działa na 100% ale z tego co można poczytać w internecie to inne karty też powinny zadziałać na takiej samej metodzie.