Studia to czas ogromnych zmian. Często wiążą się z wyprowadzeniem do własnego mieszkania, rozpoczęciem życia na własny rachunek, podjęciem pracy. Ważne, aby taki młody człowiek wybrał odpowiednie dla siebie konto bankowe. Takie, które będzie przyjazne dla ludzi żyjących szybko, lubiącym różnorodne ułatwienia i udogodnienia, jak chociażby płacenie kartami zbliżeniowymi w sklepach czy otrzymywanie części swoich wydatków z powrotem. Należy pamiętać, żeby wybierać konto zgodnie ze swoimi przekonaniami i potrzebami.

Najważniejszym kryterium jest brak lub zminimalizowanie opłat za prowadzenie konta. Wiadomo, że studenckie życie wiąże się z licznymi wydatkami i nie chcemy, aby pieniądze dosłownie uciekały nam z konta.

Kolejnym kryterium są ułatwienia w prowadzeniu i obsłudze konta. Praktycznie każdy młody człowiek posiada nowoczesny telefon. Ciekawym rozwiązaniem są aplikacje mobilne, które pozwalają nam płacić za codzienne zakupy, obserwować wszystkie operacje na naszym koncie oraz zawierają różne programy typu moneyback. W programach tych część z pieniędzy którymi płacimy w sklepach może do nas wrócić. To świetna alternatywa dla studentów liczących każdy grosz.

 

Czasami banki oferują nam też kody rabatowe do sklepów czy szkół językowych. Można otrzymać również gadżety jak breloki, którymi płaci się zbliżeniowo.

 

Kolejnym niezwykle ważnym kryterium jest możliwość wypłaty pieniędzy z jak największej ilości bankomatów. Studenci muszą swobodnie poruszać się po całym mieście, a nie podróżować do jednego, określonego bankomatu w celu pobrania gotówki. Ważne, żeby wypłata z bankomatów innej sieci niż ta, w której mamy konto, nie wiązała się z żadnymi dodatkowymi i ukrytymi opłatami.

 

Dzisiejszy studenci często podróżują. Młodzi ludzie którzy rozważają wymianę zagraniczną muszą zwracać uwagę na możliwość dostępu do pieniędzy za granicą…

 

To chyba najważniejsze kryteria jakimi powinien kierować się student podczas wyboru swojego konta. Pośpiech nie jest tutaj wskazany, trzeba dokładnie przeczytać wszystkie oferty i spośród nich wybrać tę najkorzystniejszą.