Aby pobrać raport BIK musimy wykonać kilka kroków. Mamy również wiele sposobów na pobranie naszej historii kredytowej. Najłatwiejszym z nich jest posiadanie konta w banku PKO BP gdzie za opłatą możemy pobrać taki raport( koszt to 27zł w wersji podstawowej bez oceny punktowej).

Inna metodą jest pobranie raportu ze strony bik.pl a proces wygląda tak:

1) Wchodzimy na stronę bik.pl

2) Na stronie głównej wybieramy pomarańczowy przycisk ” pobierz raport”.

3) A następnie klikamy na guzik „zamów raport teraz” i wybieramy ostatnią opcję czyli „raport na próbę”.

4) Rejestrujemy się w systemie przy pomocy @maila i kodu z obrazka. Zaznaczmy 2 opcje dotyczące akceptacji regulaminu i zgody na przetwarzanie danych osobowych.

5) Na naszego maila prywatnego dostaniemy wiadomość z linkiem pod którym wybierzemy sobie hasło do naszego konta.

6) W tym momencie założyliśmy konto w portalu bik.pl i możemy się zalogować.

7) Przed otrzymaniem raportu trzeba jeszcze potwierdzić naszą tożsamość i mamy kilka możliwości:

  • Jeśli jesteśmy z Warszawy  to idziemy na ul. Postępu 17A, 02-676 Warszawa do siedziby Biura Informacji Kredytowej i tam od ręki dostajemy raport. Przysługuje nam darmowy raport raz na pół roku.
  • Zamawiamy raport i dostajemy list wraz z kodem, który musimy wpisać na stronie bik.pl wraz z kodem, który dostaniemy smsem na telefon komórkowy.
  • Przesyłamy skan lub zdjęcie dowodu osobistego i przelewamy 1zł. Przelew ma na celu potwierdzić nasze dane i porównać z tymi na dowodzie osobistym.

8) Po około 2 dniach na naszego maila zostaje przysłany raport BIK.

 

Na raporcie widnieją wszystkie nasze zobowiązania, które mieliśmy i mamy aktualnie. Bardzo istotną rzeczą jest historia opóźnień widoczna przy każdym zobowiązaniu. Jeśli najgorszy status był w przedziale 1-30 dni to nic wielkiego się nie dzieje i historia przedstawiona jest jako „0” jednak jeśli widoczny jest status 30-90 dni opóźnienia to wtedy w historii mamy „1”. Przy częstym występowaniu „1” czyli statusu 30-90 dni opóźnienia to możemy mieć problem z kredytem bankowym. Dla statusów powyżej 90-180 dni i 180+ będziemy mieli bardzo duży problem z kredytem bankowym i prawdopodobnie będziemy musieli poprawić swoją historię przed zaciągnięciem kolejnego zobowiązania

 Z bardzo dobrym bikiem możemy się starać o najlepsze kredyty gotówkowe na rynku tak jak np w Deutsche Bank. Ranking kredytów gotówkowych znajdziemy na www.kredyt-portal.pl