• Kwota:

    Od 10000

    Do 5000000

  • pln

PKO BP posiada dobrą ofertę kredytów hipotecznych i zajmuje czołowe miejsca w rankingach. Oferta jest zróżnicowana i dopasowana do wielu klientów. Jako jeden z nielicznych banków zawsze wybierany jest jako ten gdzie złożony zostanie wniosek.

Jak kupić dom lub mieszkanie – kredyt hipoteczny w PKO BP

Sfinansowanie zakupu domu czy mieszkania za pomocą kredytu to inwestycja, które wiąże nas z wybranym bankiem na wiele lat. Dlatego warto poszukać takiego, który posiada atrakcyjną ofertę kredytową. Jednym z nich jest na pewno PKO BP, którego kredyt hipoteczny został nagrodzony w rankingu Złoty Bankier.

Dla kogo jest ten kredyt?

Kredyt hipoteczny w PKO BP może zainteresować przede wszystkim osoby młode, które nie posiadają jeszcze dużych oszczędności. Jako jeden z niewielu banków daje on możliwość wzięcia kredytu w wysokości 90% wartości nieruchomości, a raty kredytu rozłożyć nawet na 35 lat. Maksymalny okres kredytowania można uzyskać pod warunkiem, że w chwili spłaty całego kredytu nie przekroczy się 75 lat. Kredyt udzielany jest tylko w polskiej walucie.

Na jaki cel można go zaciągnąć?

Kredyt hipoteczny w PKO BP jest atrakcyjny również ze względu na szeroką listę celów, na które może być przeznaczony. Standardowo można go wykorzystać na zakup domu lub mieszkania, budowę domu lub zakup działki. Dodatkowo kredyt ten może sfinansować zakup działki rekreacyjnej, przebudowę pomieszczeń na mieszkanie czy też być przeznaczony na inne cele mieszczące się w szeroko zdefiniowanych potrzebach mieszkaniowych. Można go również zaciągnąć na spłatę innego kredytu hipotecznego wraz z innymi zobowiązaniami, takimi jak na przykład karta kredytowa czy kredyt konsumpcyjny. Co więcej, 25% kredytu może zostać przeznaczone na dowolny cel.

Dodatkowe korzyści

Oprócz długiego okresu kredytowania, bank PKO BP daje możliwość indywidualnych negocjacji warunków cenowych kredytu. Ponadto klient może zadecydować, czy chce go spłacać w formie rat równych czy malejących, a następnie zmienić formę spłaty w trakcie trwania umowy kredytowej. Istnieje również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Kredyt hipoteczny w PKO BP to także mniej formalności, choćby ze względu na brak konieczności dostarczenia odpisu z ksiąg wieczystych, jeśli nieruchomość znajduje się w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych. Co więcej, jeśli budowa naszego domu lub mieszkania nie jest jeszcze ukończona, mamy możliwość zawieszenia spłaty kredytu na okres do 36 miesięcy, czyli tak zwanej karencji. Raz do roku możemy również wziąć „wakacje kredytowe” i zawiesić spłatę jednej raty, bez ponoszenia konsekwencji. Istnieje również możliwość obniżenia wysokości odsetek kredytu za pomocą bilansowania kredytu. Klienci posiadacze Kart Dużej Rodziny mogą liczyć na dodatkowe korzyści w postaci niższej prowizji czy zwolnienia z opłaty za wycenę wartości nieruchomości.