• Kwota:

    Od 10000

    Do 5000000

  • pln

ING Bank od wielu lat udziela kredytów hipotecznych na bardzo dobrych warunkach. Jedynym wymogiem jest posiadanie 20% wkładu własnego a na co nie każdy może sobie pozwolić. Nie oferuje on kredytów walutowych ani kredytów MDM.

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

Decyzje o zakupie domu czy mieszkania zazwyczaj wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, który sfinansuje ten zakup. Taki kredyt to zobowiązanie finansowe nakilka czy kilkanaście lat, dlatego wybór banku w którym go weźmiemy, nie może być przypadkowy. ING Bank Śląski został niedawno nagrodzony w kategorii bankowości hipotecznej, dlatego warto przyjrzeć się ich ofercie.

Kto może zaciągnąć kredyt hipoteczny?

ING Bank Śląski akceptuje liczne i różnorodne źródła dochodów. O kredyt hipoteczny mogą standardowo starać się osoby pracujące na umowę o pracę czy prowadzące własną działalność gospodarczą. W tym ostatnim przypadku kredyt hipoteczny dostępny jest również dla wspólników spółek jawnych, cywilnych, partnerskich i komandytowych.

Inne uznawane przez bank źródła dochodów to także umowa zlecenie, umowa o dzieło czy kontrakt menadżerski, a nawet renta czy emerytura. W ING istnieje możliwość połączenia różnych źródeł dochodów. Doradca banku pomoże nam w oszacowaniu na zakup jakiej nieruchomości możemy sobie pozwolić przy obecnych zarobkach.

Co sfinansuje kredyt hipoteczny?

W ING możemy uzyskać kredyt na zakup domu lub mieszkania, zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W przypadku rynku wtórnego kredyt może sfinansować także remont nieruchomości. Kredyt może również sfinansować zakup działki pod budowę domu i budowę samego domu. Przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania kredytowania na nieruchomość, której pewna część będzie miała powierzchnię komercyjną. Jeśli jesteśmy już w posiadaniu domu lub mieszkania, kredyt hipoteczny możemy uzyskać na jego remont. Bank ING udzieli kredytu hipotecznego również wtedy, kiedy mamy już zaciągnięty kredyt w innym banku i chcemy go przenieść lub wziąć dodatkowy w ING.

Warunki kredytowania

ING gwarantuje każdemu klientowi indywidualne warunki kredytowania. Kredyt można uzyskać na sfinansowanie do 80% ceny nieruchomości, na maksymalnie 35 lat. Klient decyduje czy chce go spłacać w ratach równych czy w ratach malejących. Dodatkowo osoby już będące klientami banku, mogą skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej oferty ubezpieczeniowej. Bank ING posiada kilka opcji zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Pierwsza to opcja standardowa, która pozwala uzyskać kredyt bez konieczności posiadania dodatkowych produktów w ING. Kolejna opcja oferuje 0% prowizji, dzięki czemu koszty uruchomienia kredytu będą niższe. Trzecia opcja to niższa o kilka procent marża banku, dzięki czemu raty podczas całego okresu kredytowania będą niższe. Ostatnia z dostępnych opcji pozwala klientowi wybrać wysokość prowizji i marży z dwóch dostępnych możliwości i dzięki temu obniżyć koszty uruchomienia kredytu lub wysokość rat.