Czy przy kupnie samochodu opłaca się brać kredyt samochodowy czy lepiej wziąć zwykły kredyt gotówkowy. Postaram się w tym tekście odpowiedzieć na to pytanie.

 

Po pierwsze musimy już wiedzieć  jaki to ma byc samochód ponieważ oferta zależy w większości przypadków od wieku auta. Czym auto starsze tym mniejsza szansa na kredyt samochodowy. Przy autach starszych niż 10 lat zostaje nam tylko do wyboru zwykły kredyt gotówkowy a powodem tego jest to, że zabezpieczeniem jest auto, które z wiekiem traci na wartości.

 

Zdecydowanie najlepszym krokiem jest zakup nowego auta z salonu wraz z finansowaniem. Takie rozwiązanie jest najlepsze i często najtańsze bo można spotkać oferty z oprocentowaniem 3%. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na nowe auto dlatego są też dobre oferty na kredyt samochodowy dla aut używanych, jednak tak jak pisałem wcześniej ważny jest wiek auta.

 

Kredyt samochodowy różni się od kredytu gotówkowego tym, że zabezpieczeniem jest samochód i w przypadku nie spłacania rat, auto jest zabierane. Bank wpisuje się w dowód osobisty i jest właścicielem auta do czasu całkowitej spłaty zobowiązania. dodatkowo jako właściciel bank wymaga wykupienia ubezpieczenia AC ze względu na ryzyko utraty bądź zniszczenia samochodu. Wszystkie te parametry sprawiają, że nie każdy chce mieć kredyt samochodowy ponieważ są problemy, ze sprzedażą samochodu, dodatkowy koszt to obowiązkowe ubezpieczenie AC. Kiedy ten jest tańszy niż gotówkowy jednak zdecydowanie elastyczniejszym wyborem jest gotówka.

 

Jeśli nie możemy się zdecydować, który wariant wybrać to musimy przemyśleć klika kwestii czy chcemy w najbliższym czasie sprzedać samochód? Czy chcieliśmy ubezpieczyć auto na różne zdarzenia takie jak wypadek, kradzież, zalanie itd. Wtedy łatwiej odpowiemy sobie na pytanie czy lepszy dla nas jest kredyt samochodowy czy gotówkowy. Różnica w racie w niektórych przypadkach jest znikoma.

GetinBank kredyt samochodowy

Santander Consumer Bank